Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć i kursów , chroni je prawo autorskie w/g prawa obowiązującego w Polsce.Taka informacja jest na tym blogu.
Zanim to zrobisz :
Spytaj o zgodę na ich udostępnienie.

Osoby z poza granic Polski : wstawiając kursy na stronach i portalach proszone są o szanowanie mojej pracy i dodanie linka do mojego bloga ,źródła zdjęć!!

czwartek, 11 października 2012

Prawa autorskie

Witam . Dziś dowiedziałam się ,że jedna z Pań udostępnia cudze zdjęcia we własnej galerii na jednym z portali bez zgody autora (mojej nie miała), bez informacji czyja to praca i zdjęcie. 
Napisałam już do Pani i poprosiłam o usunięcie mojej pracy z jej galerii .
Widziałam tam również prace koleżanek , mam nadzieję ,że ta Pani je wszystkie usunie
lub napisze do autorów o zgodę.

Na blogach moich i innych są informacje :

PRAWA AUTORSKIE

Wszelkie prace ,które wykonałam oraz zdjęcia zamieszczane na tej stronie są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody.
Więc spytaj zanim to zrobisz.

Zdjęcia i prace innych wystawiam za ich zgodą.Więc szanuj pracę innych i nie kopiuj zdjęć bez ich zgody!!! 
W dobrym guście jest napisanie do autora zdjęcia 
i spytanie się czy zgadza się na jego publikację.
A jak to zrobisz za jego zgodą ,napisz kto jest autorem zdjęcia 
lub skąd ono pochodzi. 
Dziękuję 

18 komentarzy:

 1. Aniu mogę prosić o namiary owej Pani?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję Aniu ze ta Pani już usunęła zdjęcia
  ...przykra sprawa :(

  OdpowiedzUsuń
 3. to przykre, kiedy jedna osoba się głowi jak coś wykonać, metodą prób i błędów dochodzi do czegoś, a inna to w tak perfidny sposób wykorzystuje:/ jeśli juz ktoś udostepnił czyjeś zdjęcie, bez zgody autora, to jednak powinien podać namiar do źródła, aby osoba oglądająca wiedziała, kto jest faktycznym autorem danego zdjęcia, pracy, etc.

  podszywanie się pod czyjeś prace i zdjęcia powinno być ganione:/

  OdpowiedzUsuń
 4. ja kiedyś tez trafiłam na fotki czyjeś w czyjejs galerii ... nie jest to smaczne

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Aniu... jak przykro czytać takiego posta...niektórzy ludzie wolą wykorzystywać innych pracę i nie liczą się z tym że osoba której skradła zdjęcie tak naprawdę została pozbawiona czegoś więcej aniżeli tylko fotografii...Dla takich nie liczy się to że dana osoba w swoje prace wkłada całe serce swój czas i cząstkę siebie że mimo wirtualnego świata można mieć przyjaciół znajomych i osoby z którymi podziela się swoje pasje i zamiłowania takie osoby chcą za pomocą innych zabłysnąć aby to je podziwiać za prace tylko że nie wykonane przez nie same...Żal mi takich osób bo wiem jakie są ubogie wewnętrznie... Posuwają się do takich rzeczy zamiast spróbować samemu... Nawet nie chce wiedzieć jak wygląda ich życie poza netem bo jak się mawia KŁAMSTWO ma krótkie nogi i zawsze wyjdzie na jaw... Pozdrawiam Aniu i życzę Tobie jak i innym dziewczynom aby to więcej się nie zdarzyło...

  OdpowiedzUsuń
 6. Własnie mi się przypomniało że już spory czas temu trafiłam na blog pewnej dziewczyny o imieniu Kasia Wyka zwana na blogu Truskaveczka...w jednym ze swoich postów opisuje jak zrobić znak wodny na swoim zdjęciu aby uniknąć kradzieży fotografii opisuje z precyzyjną dokładnością krok po kroku jak to zrobić... proszę o to Kasi opis wykonania takiego stempelka na zdjęciach... mam nadzieje że komuś się przyda i ja sama postanowiłam zastosować to na swoich foto http://truscaveczka.blogspot.com/2012/03/jak-zrobic-znak-wodny-stempelek-na.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Droga Aniu napisz proszę jaka to galeria? Niestety coraz częściej nasze zdjęcia są umieszczane nie tam gdzie byśmy chcieli. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Problem niestety nie tylko w internetowym świecie. Ludzie w realu są podobnie bezczelni zamawiają projekt (wszystko jedno czego) potem nagle rezygnują i drukują w innej drukarni lub pod stroną podpisuje się inna firma.

  OdpowiedzUsuń
 9. ale chamstwo... tylko tak można to nazwać... przykre, że są osoby które w tak perfidny sposób żerują na pracy innych:-(
  upss, przypomniało mi się, że muszę u siebie wstawić info o prawach autorskich...

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba się domyślam, jakiej informacji brakuje na moim blogu:D Ale czekam na więcej informacji na fb;) Odnośnie zachowania tej pani, to jest straszne, żeby w ten sposób postępować. Czy to z lenistwa? Nie wiem, ale to nie fair:)

  OdpowiedzUsuń
 11. tylko ktoś kto na prawdę tworzy, potrafi docenić to o czym piszesz... już nie raz przykro mi było, że ktoś kradnie moje pomysły, a co dopiero zdjęcia prac...
  brak słów.
  koniecznie podaj namiar na tę stronę

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja przeszłam ostatnio to samo tylko oprócz zdjęc moich i koleżanki -oczywiście naszych prac, było moje zdjęcie , mojej osoby:) Ja dopiero niedawno weszłam w świat rękodzieła a Tu pewna Pani z zazdrości robi mi zła opinie!!!! Jak tu sie nie zdenerwować:(
  Wyszłabym na złodziejkę cudzych prac!

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj bywa różnie , szkoda tylko ,że w taki sposób ludzie na wzajem się wykorzystują...Pomysły bywają takie same u kilku osób , ale fotki to już chyba cud...
  Ciekawa jestem kto to i gdzie to...

  OdpowiedzUsuń
 14. Kradzież zdjęć jest karalna i nie wolno tego robić bez zgody autora! Podlega to zarówno pod odpowiedzialność karną (art. 116) jak i podlega odpowiedzialności cywilnej (art. 79). W tej ustawie jest wszystko, warto poczytać:
  http://forumprawne.org/prawo-autorskie/137245-ustawa-z-dnia-4-lutego-1994-r-o-prawie-autorskim-prawach-pokrewnych.html
  Cytuję:
  " Art. 116.
  [Odpowiedzialność za naruszenie majątkowych praw autorskich / praw do zezwalania na realizację praw zależnych]

  1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

  4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Skarbnica wiedzy prawniczej, z której powyższą wiedzę zaczerpnęłam:
  http://forumprawne.org/prawo-autorskie/

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedyś, jak sprzedawaliśmy mieszkanie, nie zgodziłam się na żadne kontakty z biurami nieruchomości a i tak znalazłam ogłoszenie swojego mieszkania z moimi zdjęciami, przez pewne biuro. Po moim telefonie i niezbyt miłej rozmowie, bo "przecież powinno mi zależeć na sprzedaży, więc o co pani chodzi!?" Pytała pani z owego biura. Ano o to, że ja o to nie prosiłam, poza tym ukradła pani mój tekst (celowo wprowadziła jeszcze błędne dane) i ukradła pani moje zdjęcia a to podlega...i tak dalej...nie skończyło się tak łatwo i szybko, bo...Jednak okazało się, że nie ze wszystkich miejsc usunęła ogłoszenia! Koszmar jakiś! Kolejny raz musiałam jej, tym razem drukowanymi, na mailu napisać, co za to grozi, jeśli to wszystko nie zniknie z internetu. Dopiero wtedy podziałało, ufff...Jak tak można!? Gdybym chciała to bym sama poprosiła jakieś biuro! Naoglądałam i naczytałam się tysiące ogłoszeń w poszukiwaniu lokum i wiem jak potrafią biura kraść teksty i zdjęcia, tak po prostu, bez niczyjego zapytania! Zresztą o biurach nieruchomości mogłabym całkiem grubą książkę napisać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. WOW just what I was looking for. Came here by searching for
  dental

  Here is my web blog ... Dental Plan

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuje za Twój komentarz:)))