Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć i kursów , chroni je prawo autorskie w/g prawa obowiązującego w Polsce.Taka informacja jest na tym blogu.
Zanim to zrobisz :
Spytaj o zgodę na ich udostępnienie.

Osoby z poza granic Polski : wstawiając kursy na stronach i portalach proszone są o szanowanie mojej pracy i dodanie linka do mojego bloga ,źródła zdjęć!!

czwartek, 28 czerwca 2012

Pytanie

Miało być Candy .. a okazało się ,że zgodnie z prawem jest nie legalne bo to losowanie.
Widzę też na innych blogach te same wątpliwości.

http://www.trudnyklient.pl/2012/01/27/jak-robic-legalne-konkursy-w-internecie-%E2%80%93-poradnik-trudnyklient-pl/

"7) Czy jeśli ktoś jest osobą prywatną organizującą loterię np. na swoim blogu również ma obowiązek zgłaszania?

Jak wskazano powyżej (pytanie 3) urządzanie gier hazardowych, w tym loterii, przez sieć Internet jest zakazane. Ustawodawca w ustawie o grach hazardowych, z wyjątkiem zakładów wzajemnych, nie wskazuje  innych wyłączeń.

Powyższe oznacza, że nie ma znaczenia jaki podmiot organizuje loterię w sieci Internet. Naruszenie tego zakazu zagrożone jest odpowiedzialnością karną skarbową zgodnie z przepisami rozdziału 9 ustawy – Kodeks karny skarbowy lub karą pieniężną....."Jestem w kropce!! Może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat????? Dostałam sygnał ,że jedna z dziewczyn zapłaciła grzywnę,postaram się dowiedzieć na ten temat coś więcej.

14 komentarzy:

 1. też widziałam takie informacje na innych blogach, na którymś jednak dziewczyna z tego sprytnie wybrnęła, niestety nie pamiętam na którym :(

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak zwęszyli kolejną okazję do ściągnięcia kasy z ludzi. Niby demokracja, a tak w sumie to bez pozwolenia prawie nic nie wolno...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie chore, ale w naszym kraju niestety bardzo możliwe :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu, napisałam Ci już na FB, musisz po prostu WYBIERAĆ zwycięzcę. Sposób pozostaw do Twojej wiadomości, napiszesz po prostu - zwycięzcą Candy jest...
  I już.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktoś pisał , że jest jakiś kruczek prawny który nas bloggerki jakoś "ratuje" i na pewno było to w poście na blogspocie, ale niestety też nie pamiętam u kogo;/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zresztą zawsze możesz dodać pseudo pytanie konkursowe przez co wybór zwycięzcy nie bd juz losowaniem a tym samym nie bd mogli podciągnąc tego pod grę hazardową.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szukałam informacji na ten temat i przeczytałam, że nie można organizować typowych rozdawajek, czyli chętni się do nas zgłaszają a my losujemy w śród nich wygraną. Aby uniknąć kłopotów trzeba zorganizować konkurs z nagrodami, na zasadzie zrobienia czegoś a najlepsza praca zostanie nagrodzona. Ponoć tak to właśnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym napisala to w inny sposob ! to nie tylko tak jest Polsce , na zachodzie bez uprawnienia nie wolno kompletnie nic sprzedawac, bo sa wielkie kary !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. szkoda, ale myślę ze jeśli zrobi się candy bez losowania to można, sama wybiorę sobie komu chce dać, bez losowania, tak można?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeju, chce się człek pobawić i mu kłody pod nogi rzucają.
  Pomysł z konkursem jest chyba odpowiedni, krainafilcu.pl i kuradomowa.pl robia konkursy. Z krainy filcu dostałam książkę więc chyba robią wszystko w świetle prawa?

  OdpowiedzUsuń
 11. Aniu , nie zameczj sie tym , ma kolezanka racje , po prostu napisz ,

  K O N K U R S ,

  To najlepsze slowo i moga ciebie i nas w rece pocalowac , ! hiiiiiiihi ,

  pozdrowienia :)))

  OdpowiedzUsuń
 12. wlasnie rozmawialam dzisiaj na ten temat z kolezenka, ktora twierdzi, ze organizowane zabawy na blogach wcale nie podchodza pod ten artykul. Ponoc niektorzy zle to interpretuja. A nie podglegaja dlatego, ze MY z takiej zabawy nie mamy zadnego dochodu. Przeciez zadnych losow nie sprzedajemy, zadnej korzystci materialnej z tego nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
 13. a ja myślę ze my to źle interpretujemy. Myślę nad tym i myślę. Przecież my żadnych losow nie robimy za które nam płacą i nie mamy żądnych korzyści z takiego candy, a wiec co opodatkować?

  OdpowiedzUsuń
 14. Aniu znalazlam w internecie taki artykul, z porada jak organizowac legalne konkursy:-)

  http://www.playr.pl/2010/09/organizujesz-konkurs-na-blogu-narazasz-sie-na-12-mln-zlotych-kary-wywiad-z-robertem-kamieniarzem/

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuje za Twój komentarz:)))