Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć i kursów , chroni je prawo autorskie w/g prawa obowiązującego w Polsce.Taka informacja jest na tym blogu.
Zanim to zrobisz :
Spytaj o zgodę na ich udostępnienie.

Osoby z poza granic Polski : wstawiając kursy na stronach i portalach proszone są o szanowanie mojej pracy i dodanie linka do mojego bloga ,źródła zdjęć!!

wtorek, 24 września 2013

Szyjemy Jasie dla Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Ostródzie

Miejska Biblioteka Publiczna Ostródzie zaprasza na pierwsze po wakacjach warsztaty rękodzieła.

Będzie nietypowo: zapraszamy do włączenia się razem z nami w akcję "Uszyj jasia".

Cóż to za akcja? Wszystko zaczęło się od tego, że podczas wizyty z synkiem w szpitalu pewna mama zauważyła, że jej dziecku nie obleczono poduszki w poszewkę. Powód był banalny - czyste poszewki się skończyły. Chcąc w pewnym stopniu zrewanżować się za opiekę nad synkiem, mama ta skrzyknęła koleżanki piszące blogi i tak ruszyła akcja "Uszyj Jasia". Kolorowe poszewki szyte są do szpitali, domów dziecka i hospicjów - wszędzie tam, gdzie dzieci przebywają w smutnym, szarym otoczeniu, a które małym kosztem może stać się dla dziecka nieco przyjemniejszym.

Cała akcja ma charakter wyłącznie społeczny - cele są szczytne, nikt nie czerpie tu żadnych korzyści materialnych, materiały są pozyskiwane od sponsorów.

Biblioteka włącza się w akcję "Uszyj Jasia", która zorganizowana będzie w ramach comiesięcznych warsztatów rękodzielniczych dla dorosłych.

Będziemy szyć poszewki na poduszki i na kołderki do inkubatorów dla Oddziału dziecięcego ostródzkiego szpitala. Po kontakcie z Oddziałem mamy dokładną liczbę potrzebnych poszewek - jest to 20 poszewek o wymiarach 70x80 cm i 6 poszewek do inkubatorów.

Sponsorzy obdarowali nas pięknymi materiałami i teraz wszystko w rękach Uczestników
 Zaczynamy w piątek 27 września o godz. 18.00, kontynuujemy w sobotę 28 września od godz. 14.00.

Wszystkich, którzy mają maszyny walizkowe zapraszamy z maszynami (w razie potrzeby zapewnimy transport). Prosimy też o wzięcie nożyczek do materiału i centymetrów krawieckich.

Mamy nadzieję, że akcja w Ostródzie się uda i że nie będzie to jedyny raz,
gdy wspólnie uda nam się zrobić coś dobrego.

Zgłoszenie udziału oraz wszelkie pytania prosimy kierować do Pauliny Fleszar, która jest pomysłodawczynią i koordynatorką akcji w Bibliotece - nr telefonu; 89 642 29 73 
(Oddział dla Dzieci MBP).

O Akcji można poczytać tutaj -> http://uszyjjasia.blogspot.com/Nie może nas tam zabraknąć:)))

Zapraszam wszystkich serdecznie:)

W naszej czytelni jest wspaniała atmosfera:)
i spotykają się cudowne osoby!!
wiek od 2 latek ;))

moja maszyna spakowana:))

4 komentarze:

 1. Szczytny cel! I miejsce wspaniałe! Pozdrów Jezioro ode mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ świetna akcja :) zresztą co ja sie dziwię... a zasadzie to wcale się nie dziwię... jak Ty jesteś tam to jaka ma być?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja żałuję, że mieszkam tak daleko Ostródy :((( tyle się dzieje ...
  Asia

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię serdecznie i dziękuje za Twój komentarz:)))